مجله کندو

کندو چیست؟

همه ما نیاز داریم به دیگران کمک کنیم. محبت کردن، یک نیازانسانی غیر قابل انکار است که خیلی وقت ها از آن غافل می شویم و بعد از مدتی کم کم جای خالی اش را احساس می کنیم. اما این روز ها وقتی هم که می خواهیم به دیگران کمک کنیم با چالش های زیادی مواجه می شویم. راحت تر بگیم، جامعه ی ما آنقدر پیچیده شده، که بعضی هایمان به کسانی که از ما کمک می خواهند بد بین شده ایم.

مثلا همان قدر که دوست داریم به یک کودک متکدی که قطعا به کمک مالی ما نیاز دارد، کمک کنیم و از او دسته گلی بخریم تا با همین کسب و کار حداقلی بتواند امرار معاش کند، از این که کمک ما، به نوعی ریختن آب به آسیاب باند هایی باشد که از کودکان معصوم، برای رسیدن به اهدافشان سوء استفاده می کنند هم نگرانیم. یا مثلا گاهی با خود فکر می کنیم که ای کاش من یک سرمایه دار بزرگ بودم تا می توانستم با راه اندازی یک کسب و کار حسابی، گوشه ای از معضل بی کاری را که امروز سختی های زیادی برای خانواده های ایرانی ایجاد کرده است حل کنم.
خیلی وقت ها ما، هم توانایی کمک کردن به دیگران را داریم و هم انگیزه ی این کار خیر بزرگ و مهم را، اما واقعا راه صحیح و مطمئنی پیدا نمی کنیم تا به جای تقویت تولید و اشتغال، ناخواسته گداپروری نکرده باشیم و مشکلی به مشکلات قبلی نیافزاییم.
راه حل چیست؟ آیا می شود با یک تیر چند نشان را زد و به همه ی این اهداف رسید؟
آیا ممکن است کمک های کوچک ما، علاوه بر این که مشکل اقتصادی یک یا چند خانواده را حل کند، تبدیل به یک سرمایه بزرگ برای چرخاندن یک کسب و کار شود؟

آیا ما ایرانی ها می توانیم دست به دست هم دهیم و خارج از تشریفات دولتی و اداری و بانکی، قطره قطره جمع کنیم برای کمک به کارهای بزرگی که هم انسان های بزرگی پشت آن هاست و هم ایده های بزرگ و برای اجرا فقط نیاز به سرمایه دارد؟

کندو برای تحقق این هدف، از تلفیق یک راهکار بین المللی با ایده های ایرانی پا به عرصه نهاده است. سال هاست در سراسر جهان از ایده ای با عنوان کراود فاندینگ، بسیاری از طرح ها و پروژه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی که نیاز به سرمایه های بزرگی برای اجرا دارند، به صورت جمع سپاری، با مشارکت مردم علاقه مند اجرا شده و به سرانجام می رسند. در این پروژه ها گاهی ممکن است همراهان یک پروژه در عواید فرهنگی و مالی آن نیز سهیم شوند و یا اینکه از سوی مجریان طرح، هدایایی به آن ها تعلق بگیرد.
کندو تلاش می کند پروژه های اجتماعی و فرهنگی که موضوع آن ها لزوما از اولویت جامعه ی امروز ایران اسلامی است و می تواند مشکلی از مشکلات مردم و کشور را مرتفع کند را کشف کرده و با معرفی آن ها به علاقه مندان و دغدغه مندان به اجرایی شدنشان کمک کند.

ثبت نظر